ANAOKULU BRANŞ DERSLERİMİZ

İNGİLİZCE
Anaokulu döneminde İngilizce çok önemli bir rol oynar çünkü birçok öğrenci İngilizce ile ilk defa Anaokulunda karşılaşır. İngilizce yıllık planı geniş ölçüde sınıf öğretmenlerinin ders programları ile paralellik gösterir. Bunun sebebi de, öğrencilerin kendi ana dillerinde tanışıklık kurdukları kavram ve sözcükleri, yabancı bir dilde daha iyi anlayabilecek olmalarıdır.

HALK OYUNLARI
Çocuklarımızın fiziksel gelişimleri ile birlikte onlara, milli ve kültürel bir takım değerlerin verilmesi, sosyal birlikteliğin aşılanması hedeflenmektedir.

JİMNASTİK
Çocuklarımızın büyük ve küçük koordinasyon hareketlerini yapabilmeleri ve fiziksel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

MÜZİK
Müzik öğretmeni ile birlikte çeşitli müzik enstrümanlarını kullanarak ritim ve hareket yoluyla kendilerini ifade etmeleri sağlanmaktadır.

SATRANÇ
Masallarla çocuğa satrancın anlatılması, hazırlanan boyama kitapları ve alıştırma kitaplarıyla pekiştirilmesi, düşünme sporu olarak zihinsel gelişimin desteklenmesi hedeflenmektedir.

EBRU SANATI
Ebru sanatı estetik duyarlılığın gelişmesi, iletişim, stresle başa çıkma, zamanı doğru kullanma, isteklendirme, üretme, sabır, disiplin, uyum ve olumluluk gibi konularda kişiye önemli katkılar sağlar. Ayrıca geleneksel sanatı çocuklarımıza öğretmeyi amaçlamaktadır.

AT BİNİCİLİĞİ
Anaokulu yaz okulumuzda verdiğimiz at binme etkinlikleri, çocuklarda kendine öz güveni geliştirme ve hayvan sevgisini kazandırmayı hedeflemektedir.

YÜZME
Yaz okullarında verdiğimiz yüzme derslerindeki hedefimiz, çocuklarımızın yüzme sporundan zevk almalarını ve eğlenmelerini sağlamaktır. Bunun yanı sıra güven duygularını geliştirmeyi ve basit formda yüzme tekniklerinin öğretilmesini amaçlamaktayız.